21 ינואר 2019,יום שני

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
 

לימודים

בנהריה והסביבה

לימודים

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, ומנהלת המחוז, ד"ר אורנה שמחון, ערכו בשבוע שעבר סיור במערכת החינוך בנהריה, כאורחיו של ראש העיר, רונן מרלי. הביקור כלל את בתי הספר היסודיים כצנלסון, רמז, אבן שוהם ובגין. כמו כן הם ביקרו בביה"ס מח"ט עמל פסגות ובביה"ס הרב תחומי למצוינות ומנהיגות חברתית שחקים.
dsc_7966
ביקר  בחטיבה העליונה  ברב תחומי עמל למצוינות ולמנהיגות חברתית שחקים. המנכ"ל  ופמליתו התקבלו על ידי שגרירי  ביה"ס ונציגות מועצת התלמידים, אשר ליוו את המנכ"ל שמואל אבואב, את מנהלת מחוז צפון הד"ר שמחון , ראש העיר רונן מרלי.
dsc_7719
mshrd_hkhynvk-_tmvnh_rshyt_8
אלמוג מור ואביב מלכה, תלמידי ביה"ס הרב תחומי למצוינות ולמנהיגות חברתית שחקים בנהריה, נבחרו לקבל את פרס שר החינוך לנוער מתנדב ע"ש אלעד ריבן ז"ל. יצוין כי זו השנה החמישית ברציפות, בה נציגות בית ספרית זוכה בהישג מרשים זה, המעיד על תרגום שם בית הספר הלכה למעשה. הפרס מוענק מדי שנה לבני נוער המתנדבים בקהילה שהצטיינו במיוחד, ע"י מערכת החינוך הרואה בהתנדבות ערך חינוכי ולאומי ומובילה את נושא ההתנדבות של בני הנוער ושל מבוגרים במערכת החינוך, במטרה לשפר את פני איכות החברה הישראלית.
tmvnh_lktbh_ld_rybn
untitled-8_31
untitled-8
untitled-1_832
untitled-2_72
untitled-2_66
untitled-2_71

עמודים

חינוך בנהריה

עבור כל מאתנו מצב החינוך בעיר מגורינו הוא אחד המדדים החשובים לאיכות החיים. הרי מדובר בעתיד ילדינו.
בנהרייה קיימת מערכת חינוך הנותנת מענה לתלמידים מכל הגילאים, החל מטרום חובה ועד הבגרות. לאחרונה נרשם בנהרייה שיפור ניכר באחוזי הזכאות לבגרות.
כתמיכה במערכת החינוך הפורמלית מתקיימות בנהרייה תכניות להידוד המצוינות מחד ולמניעת הנשירה ממוסדות החינוך מאידך.
יש לציין במיוחד את תכנית "חממה" המופעלת על ידי המרכז לקידום נוער בעיר. מטרת התכנית היא צמצום פערים לימודיים. בנהרייה פועלות גם תכניות חינוך והעצמה אישית "אחריי" ו"צהלה" וכן פרויקט "קדם עתידים" המאפשר לתלמידים מהפריפריה בעלי יכולות גבוהות למצות את הפוטנציאל האקדמי שלהם.
גם עבור אותם תלמידים שמנותקים לזמן ממושך מהמסגרת החינוכית בשל אשפוז הוקם מרכז חינוכי מיוחד בבית חולים הגליל המערבי שבנהרייה.
בדומה לכל עיר מתקדמת ומתפתחת משקיעה נהרייה משאבים רבים במערכת החינוך העירונית – פורמלית ובלתי פורמלית וזאת מסיבה פשוטה: כפי שאדם חכם אמר פעם, איננו יורשים את הבית מאבותינו אלא משאילים אותו מילדינו. החינוך שמעניקה נהרייה לילדי העיר כיום יקבע את פני העיר מחר.
אז לכל מי שגר כיום בנהרייה או שוקל להשתכן בעיר ניתן לומר : העתיד בידיים טובות.
Subscribe to RSS - לימודים
randomness